SupraDerm 10mg/g gél 50g

2096 Ft
41920 Ft/kg

A SupraDerm 10mg/g gél napfény okozta bőrgyulladás, elsőfokú égések, rovarcsípések, csalánkiütés, különböző okok miatt jelentkező bőrviszketés, viszkető ekcéma és bárányhimlő helyi kezelésére alkalmazható.

SupraDerm 10 mg/g gél
difenhidramin

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza.
– Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
– További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
– Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa erről kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
– Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei néhány napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a SupraDerm 10 mg/g gél és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a SupraDerm 10 mg/g gél alkalmazása előtt
3. Hogyan kell alkalmazni a SupraDerm 10 mg/g gélt?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a SupraDerm 10 mg/g gélt tárolni?
6. A csomagolás tartalma egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer a SupraDerm 10 mg/g gél és milyen betegségek esetén alkalmazható?

A SupraDerm 10 mg/g gél napfény okozta bőrgyulladás, elsőfokú égések, rovarcsípések, csalánkiütés, különböző okok miatt jelentkező bőrviszketés, viszkető ekcéma és bárányhimlő helyi kezelésére alkalmazható.

2. Tudnivalók a SupraDerm 10 mg/g gél alkalmazása előtt

Ne alkalmazza a SupraDerm 10 mg/g gélt:
- ha allergiás a difenhidraminra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

Figyelmeztetések és óvintézkedések
Cetilpiridinium-klorid iránti túlérzékenység esetén egyedi orvosi elbírálás alapján adható.

Egyéb gyógyszerek és a SupraDerm 10 mg/g gél
A SupraDerm gél helyi alkalmazása során kölcsönhatások nem ismertek.

Terhesség és szoptatás
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A SupraDerm géllel kapcsolatban nincsenek terhességre vonatkozó klinikai adatok.
Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A SupraDerm gél nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.

3. Hogyan kell alkalmazni a SupraDerm 10 mg/g gélt?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvos által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Amennyiben a kezelőorvos másképpen nem rendeli, a készítményt az érintett bőrterületre naponta többször vékony rétegben kell felvinni és gyengén bedörzsölni. A gél gyorsan és látható nyom nélkül felszívódik.

Ha az előírtnál több SupraDerm 10 mg/g gélt alkalmazott
Nemkívánatos bőrreakciók esetén (pl. ekcéma és fotoallergiás reakció) a gyógyszer alkalmazását abba kell hagyni és orvoshoz kell fordulni.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Egyedi esetekben ekcéma vagy bőrgyulladás jelentkezhet. Mellékhatások jelentkezése esetén hagyja abba a készítmény használatát és forduljon a kezelőorvosához.

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell a SupraDerm 10 mg/g gélt tárolni?

Legfeljebb 25°C-on tárolandó.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A csomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felhasználható) után ne alkalmazza ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik. A tubus felnyitása után 9 hónapig használható fel.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a SupraDerm 10 mg/g gél?
- A készítmény hatóanyaga: Egy gramm gél 8,75 mg difenhidramint (10 mg difenhidramin-hidroklorid formájában) tartalmaz.
- Egyéb összetevők: cetilpiridinium-klorid, poliakrilsav, trometamol makrogol-6-glicerin-kaprilátok-kaprátok, tisztított víz.

Milyen a SupraDerm 10 mg/g gél külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Tiszta, színtelen, átlátszó gél.
20 g, illetve 50 g gél fehér, csavaros polietilén kupakkal lezárt alumínium tubusban és dobozban.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Németország
Tel.: +49 6101 603 0
Fax: +49 6101 603 259
e-mail: info@stada.de

OGYI-T-7884/01-02

A betegtájékoztató legútóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2015. május

Bejelentkezés
E-mail:
Jelszó:
"A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!"
"Arany Kígyó Patika" Cím: H-2800 Tatabánya-Kertváros, Szent György u. 43.; Telefon: 34/311-537; E-mail: info@kertvarosipatika.hu